Diagnostyka zawrotów głowy. Cz. 2: Choroby przebiegające z zawrotami głowy oraz badania dodatkowe

Opublikowany: 29.04.2022 18:01

Prowadzący:

dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak

więcej o autorze »

Opis filmu:

Druga część wykładu dot. diagnozowania zawrotów głowy przez lekarza rodzinnego. Chorzy z zawrotami głowy stanowią 5-7% pacjentów lekarzy rodzinnych, a ich diagnozowanie jest wymagające. Wykład pozwala lepiej je zrozumieć, żeby skuteczn

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak

Prowadzący

Specjalista neurolog, lekarz medycyny bólu, lekarz medycyny estetycznej, klinicysta, wykładowca akademicki. Przez wiele lat związana z Kliniką Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie prowadzi Instytut Zdrowia w Oświęcimiu, gdzie znajduje się Klinika Rehabilitacji, Terapii Cyfrowej i Wirtualnej VR. To pierwsza taka klinika w Polsce, która wykorzystuje metody wirtualnej rzeczywistości w rehabilitacji pacjentów z ch. Parkinsona i innymi schorzeniami neurologicznymi.

Dr n.med. Magdalena Boczarska-Jedynak specjalizuje się w leczeniu choroby Parkinsona i innych schorzeń układu nerwowego z użyciem nowoczesnych metod neuromodulacyjnych. Prowadzi pacjentów po wszczepieniu stymulatorów mózgu (DBS), rdzenia kręgowego (SCS) i pomp baklofenowych.

Szczególny obszar jej zainteresowań i działalności klinicznej stanowi terapia toksyną botulinową u chorych ze spastycznością, migreną przewlekłą i zespołami bólowymi. Jest wykładowcą i trenerem z zakresu leczenia toksyną botulinową przewlekłej migreny. Jest też Krajowym Mentorem międzynarodowego programu edukacyjnego Allergan Medical Institute, którego celem jest podnoszenie kwalifikacji lekarzy w tym zakresie.

Dr n.med. Magdalena Boczarska-Jedynak jest współautorką licznych prac naukowych publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych, rozdziałów książkowych oraz doniesień zjazdowych. Jest cenionym wykładowcą na konferencjach i warsztatach naukowo-szkoleniowych.

Jest członkiem Zarządu Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Bólu oraz International Neurotoxin Association.

Opis filmu

Cykl: Diagnostyka zawrotów głowy

Druga część wykładu dot. diagnozowania zawrotów głowy przez lekarza rodzinnego. Chorzy z zawrotami głowy stanowią 5-7% pacjentów lekarzy rodzinnych, a ich diagnozowanie jest wymagające. Wykład pozwala lepiej je zrozumieć, żeby skuteczniej pomóc pacjentom. Dokładnie przedstawione są też badania dodatkowe, które pomogą przy właściwej diagnozie.

W wykładzie:

  • Łagodne położeniowe zawroty głowy.
  • Zapalenie nerwu przedsionkowego.
  • Choroba Meniera.
  • Naczyniopochodne zawroty głowy. Objawy udaru.
  • Prezbiastazja.
  • Zawroty głowy w wieku podeszłym (zespół geriatryczny).
  • Badania dodatkowe – które warto wykonać i kiedy?
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv