Rehabilitacja w chorobie Parkinsona

Opublikowany: 01.04.2019 18:17

Prowadzący:

Dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak oraz Mgr Magdalena Bednar

więcej o autorze »

Opis filmu:

Nowoczesna rehabilitacja w chorobie Parkinsona:

  • praktyczne wskazówki,
  • wybrane ćwiczenia.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - Dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak oraz Mgr Magdalena Bednar

Prowadzący

Dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak oraz Mgr Magdalena Bednar


Dr n. med. Magdalena
Boczarska-Jedynak

Specjalista neurolog, lekarz medycyny bólu, lekarz medycyny estetycznej, klinicysta, wykładowca akademicki. Przez wiele lat związana z Kliniką Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie prowadzi Instytut Zdrowia w Oświęcimiu, gdzie znajduje się Klinika Rehabilitacji, Terapii Cyfrowej i Wirtualnej VR. To pierwsza taka klinika w Polsce, która wykorzystuje metody wirtualnej rzeczywistości w rehabilitacji pacjentów z ch. Parkinsona i innymi schorzeniami neurologicznymi.

Dr n.med. Magdalena Boczarska-Jedynak specjalizuje się w leczeniu choroby Parkinsona i innych schorzeń układu nerwowego z użyciem nowoczesnych metod neuromodulacyjnych. Prowadzi pacjentów po wszczepieniu stymulatorów mózgu (DBS), rdzenia kręgowego (SCS) i pomp baklofenowych.

Szczególny obszar jej zainteresowań i działalności klinicznej stanowi terapia toksyną botulinową u chorych ze spastycznością, migreną przewlekłą i zespołami bólowymi. Jest wykładowcą i trenerem z zakresu leczenia toksyną botulinową przewlekłej migreny. Jest też Krajowym Mentorem międzynarodowego programu edukacyjnego Allergan Medical Institute, którego celem jest podnoszenie kwalifikacji lekarzy w tym zakresie.

Dr n.med. Magdalena Boczarska-Jedynak jest współautorką licznych prac naukowych publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych, rozdziałów książkowych oraz doniesień zjazdowych. Jest cenionym wykładowcą na konferencjach i warsztatach naukowo-szkoleniowych.

Jest członkiem Zarządu Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Bólu oraz International Neurotoxin Association.

Mgr Magdalena Bednar

Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W 2010 roku uzyskała tytuł magistra fizjoterapii na podstawie pracy badawczej dotyczącej wydatku energetycznego podczas wysiłku fizycznego u pacjentów z zaburzeniami układu hormonalnego. Po studiach rozpoczęła pracę w Klinice Neurorehabilitacji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego im. Prof. K.Gibińskiego w Katowicach, z którym związana była zawodowo do 2018 r. W roku 2013 rozpoczęła specjalizację z fizjoterapii. Praca w obszarze klinicznym, w ośrodku zajmującym się głównie schorzeniami neurodegeneracyjnymi, umożliwiła jej stałe poszerzanie wiedzy naukowej oraz zdobycie umiejętności praktycznych w obszarze terapii pacjentów z ch.Parkinsona, atypowym parkinsonizmem, zaburzeniami chodu i postawy. Rehabilituje również z pacjentów z ch.Parkinsona po implantacji systemu DBS. Obecnie pracuje w Instytucie Zdrowia w Oświęcimiu, prowadząc Pracownię Rehabilitacji, Terapii Cyfrowej i Wirtualnej VR. Dysponuje szeroką wiedzą i praktycznym doświadczeniem w nowoczesnych metodach fizjoterapeutycznych u pacjentów z ch.Parkinsona.

Mgr Magdalena Bednar jest certyfikowanym Instruktorem Nordic walking nadawanym przez Międzynarodową Federację Nordic Walking. Jest współautorką licznych prac naukowych i doniesień zjazdowych. Aktywnie uczestniczy w kursach i szkoleniach dotyczących rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami układu nerwowego.

Opis filmu

Nowoczesna rehabilitacja w chorobie Parkinsona:

  • praktyczne wskazówki,
  • wybrane ćwiczenia,
  • nowoczesne technologie - Xbox, VR w rehabilitacji,
  • boks, taniec, Nordic Walking – idealne ćwiczenia dla chorych.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv