Diagnostyka zawrotów głowy. Cz. 1: Wywiad i badanie przedmiotowe

Opublikowany: 29.04.2022 20:05

Prowadzący:

dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak

więcej o autorze »

Opis filmu:

Chorzy z zawrotami głowy stanowią 5-7% pacjentów lekarzy rodzinnych. Diagnozowanie zawrotów głowy jest trudne, ale dzięki wykładowi, który jest kompendium wiedzy na ten temat, stanie się zdecydowanie łatwiejsze.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak

Prowadzący

dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak

Specjalista neurolog, lekarz medycyny bólu, lekarz medycyny estetycznej, klinicysta, wykładowca akademicki. Przez wiele lat związana z Kliniką Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie prowadzi Instytut Zdrowia w Oświęcimiu, gdzie znajduje się Klinika Rehabilitacji, Terapii Cyfrowej i Wirtualnej VR. To pierwsza taka klinika w Polsce, która wykorzystuje metody wirtualnej rzeczywistości w rehabilitacji pacjentów z ch. Parkinsona i innymi schorzeniami neurologicznymi.

Dr n.med. Magdalena Boczarska-Jedynak specjalizuje się w leczeniu choroby Parkinsona i innych schorzeń układu nerwowego z użyciem nowoczesnych metod neuromodulacyjnych. Prowadzi pacjentów po wszczepieniu stymulatorów mózgu (DBS), rdzenia kręgowego (SCS) i pomp baklofenowych.

Szczególny obszar jej zainteresowań i działalności klinicznej stanowi terapia toksyną botulinową u chorych ze spastycznością, migreną przewlekłą i zespołami bólowymi. Jest wykładowcą i trenerem z zakresu leczenia toksyną botulinową przewlekłej migreny. Jest też Krajowym Mentorem międzynarodowego programu edukacyjnego Allergan Medical Institute, którego celem jest podnoszenie kwalifikacji lekarzy w tym zakresie.

Dr n.med. Magdalena Boczarska-Jedynak jest współautorką licznych prac naukowych publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych, rozdziałów książkowych oraz doniesień zjazdowych. Jest cenionym wykładowcą na konferencjach i warsztatach naukowo-szkoleniowych.

Jest członkiem Zarządu Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Bólu oraz International Neurotoxin Association.

Opis filmu

Cykl: Diagnostyka zawrotów głowy

Chorzy z zawrotami głowy stanowią 5-7% pacjentów lekarzy rodzinnych. Diagnozowanie zawrotów głowy jest trudne, ale dzięki wykładowi, który jest kompendium wiedzy na ten temat, stanie się zdecydowanie łatwiejsze.

W wykładzie:

  • Przyczyny zawrotów głowy.
  • Częstotliwość występowania zawrotów głowy ze względu na przyczyny.
  • Jak przeprowadzić wywiad chorobowy?
  • Jak pacjenci mogą opisywać zawroty głowy? Które z nich wskazują na uszkodzenia układu nerwowego?
  • Zawroty głowy a zaburzenia równowagi i splątanie.
  • Zawroty głowy obwodowe czy ośrodkowe? Zawroty mieszane.
  • Badanie przedmiotowe.
  • Badanie neurologiczne – omówienie i wskazówki.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv