Diagnostyka i leczenie pacjenta z bólem w czasie pandemii - TELEPORADY. Praktyczne wskazówki

Opublikowany: 25.05.2020 41:57

Prowadzący:

Dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak

więcej o autorze »

Opis filmu:

  • ból ostry i ból przewlekły, bóle neuropatyczne, ból zapalny, ból zwyrodnieniowy,
  • o co pytać pacjenta z bólem? – podręczna lista pytań,
  • czego nie zbadamy zdalnie?

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - Dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak

Prowadzący

Dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak

Specjalista neurolog, lekarz medycyny bólu, lekarz medycyny estetycznej, klinicysta, wykładowca akademicki. Przez wiele lat związana z Kliniką Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie prowadzi Instytut Zdrowia w Oświęcimiu, gdzie znajduje się Klinika Rehabilitacji, Terapii Cyfrowej i Wirtualnej VR. To pierwsza taka klinika w Polsce, która wykorzystuje metody wirtualnej rzeczywistości w rehabilitacji pacjentów z ch. Parkinsona i innymi schorzeniami neurologicznymi.

Dr n.med. Magdalena Boczarska-Jedynak specjalizuje się w leczeniu choroby Parkinsona i innych schorzeń układu nerwowego z użyciem nowoczesnych metod neuromodulacyjnych. Prowadzi pacjentów po wszczepieniu stymulatorów mózgu (DBS), rdzenia kręgowego (SCS) i pomp baklofenowych.

Szczególny obszar jej zainteresowań i działalności klinicznej stanowi terapia toksyną botulinową u chorych ze spastycznością, migreną przewlekłą i zespołami bólowymi. Jest wykładowcą i trenerem z zakresu leczenia toksyną botulinową przewlekłej migreny. Jest też Krajowym Mentorem międzynarodowego programu edukacyjnego Allergan Medical Institute, którego celem jest podnoszenie kwalifikacji lekarzy w tym zakresie.

Dr n.med. Magdalena Boczarska-Jedynak jest współautorką licznych prac naukowych publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych, rozdziałów książkowych oraz doniesień zjazdowych. Jest cenionym wykładowcą na konferencjach i warsztatach naukowo-szkoleniowych.

Jest członkiem Zarządu Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Bólu oraz International Neurotoxin Association.

Opis filmu
  • ból ostry i ból przewlekły, bóle neuropatyczne, ból zapalny, ból zwyrodnieniowy,
  • o co pytać pacjenta z bólem? – podręczna lista pytań,
  • czego nie zbadamy zdalnie?
  • pacjent z bólem głowy – szczególna uwaga!
  • cechy kliniczne bólu zapalnego i zwyrodnieniowego,
  • leczenie bólu – przegląd najczęściej stosowanych leków,
  • skąd wynikają niepowodzenia w terapii bólu?
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv