Maślan sodu – dlaczego warto go wybrać
u pacjentów z zaburzeniami czynnościowymi jelit?

Opublikowany: 02.09.2021 16:34

Prowadzący:

dr n. med. Anna Pietrzak

więcej o autorze »

Opis filmu:

Maślan sodu – nie tylko jelita. Konkretne informacje dotyczące maślanu sodu, jego roli w organizmie i sposobach na jego pozyskiwanie.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr n. med. Anna Pietrzak

Prowadzący

Studia ukończyła z wyróżnieniem w 2002 r. Od tego czasu związana z Kliniką Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii i z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Od 2018 r, po uzyskaniu tytułu dr n. med., adiunkt w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP. Klinicysta praktyk, z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem, zajmujący się przede wszystkim chorobami dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Nauczyciel z powołania, wykładowca akademicki. Współtwórca programu specjalizacji w dziedzinie gastroenterologii. W latach 2001-2019 wygłosiła ponad 230 wykładów na konferencjach krajowych i zagranicznych. Główny organizator i współorganizator wielu konferencji gastroenterologicznych.

Autorka lub współautorka wielu publikacji, głównie o charakterze dydaktycznym, w czasopismach krajowych i zagranicznych. Pierwszy autor polskich rekomendacji w zespole jelita drażliwego i w chorobie uchyłkowej. Recenzent czasopism polskich i zagranicznych.

Promotor pionierskich rozwiązań w medycynie, jako jedna z pierwszych zaczęła zajmować się przeszczepianiem mikrobioty jelitowej w różnych schorzeniach. Bierze udział w międzynarodowym badaniu nad skutecznością miejscowego przeszczepiania komórek macierzystych w okołoodbytniczej postaci choroby Leśniowskiego-Crohna.

Członek zarządu Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

Opis filmu

Maślan sodu – nie tylko jelita. Konkretne informacje dotyczące maślanu sodu, jego roli w organizmie i sposobach na jego pozyskiwanie.

  • Powstawanie maślanu sodu w organizmie – czym jest i skąd się bierze?
  • Rola maślanu sodu – teoria potwierdzona badaniami.
  • Maślan sodu to nie tylko gastroenterologia. Zastosowanie m.in. w kardiologii i diabetologii.
  • Jak działa maślan w zaburzeniach czynnościowych jelit?
  • Wskazania do zastosowania maślanu sodu.
  • Pocovidowe zaburzenia czynnościowe – nowa pandemia!
  • Maślan – dawkozależna suplementacja.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv