Zapis operacji – kanaloplastyka (operacja przeciwjaskrowa)

Opublikowany: 09.11.2020 06:44

Prowadzący:

dr hab. n. med. Anna Kamińska,
dr n.med. Joanny Przybek-Skrzypecka

więcej o autorze »

Opis filmu:

Operacja przeprowadzana przez prof. dr hab. n. med. Annę Kamińską. Komentarz dr n med. Joanna Przybek-Skrzypecka.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr hab. n. med. Anna Kamińska, <br>dr n.med. Joanny Przybek-Skrzypecka

Prowadzący

dr hab. n. med. Anna Kamińska,
dr n.med. Joanny Przybek-Skrzypecka

 

dr hab. n. med. Anna Kamińska

Od początku swojej pracy zawodowej jest związana z Katedrą i Kliniką Okulistyki Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego WUM, stopień doktora nauk medycznych uzyskała na podstawie pracy pt. „Analiza topograficzna tarczy nerwu wzrokowego badana metodą skaningowego oftalmoskopu laserowego TOPSS u pacjentów z jaskrą pierwotną otwartego kąta”, natomiast stopień doktora habilitowanego nauk medycznych otrzymała za monografię „Znaczenie zmienności genów układu antyoksydacyjnego dla występowania stożka rogówki i dystrofii śródbłonka rogówki Fuchsa”. Zainteresowania zawodowe i naukowe dr hab. n. med. Anny Kamińskiej wiążą się z leczeniem operacyjnym zaćmy, jaskry oraz transplantacji rogówki. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, w którym pełniła funkcję sekretarza PTO, wiceprzewodniczącej Sekcji Rogówki PTO, a od 2016 roku jest przewodniczącą Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

dr n. med. Joanna Przybek-Skrzypecka

W 2012 r. z wyróżnieniem ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) i zdała Lekarski Egzamin Końcowy z II najwyższym wynikiem otrzymując nagrodę Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Od 2013 r. pracuje w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie, od 2019 r. w Katedrze i Klinice Okulistyki WUM na stanowisku adiunkta. Od 2019 r. jest także sekretarzem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Do jej szczególnych zainteresowań klinicznych należy chirurgia zaćmy, neurookulistyka oraz farmakoterapia okulistyczna.

W 2018 r., po zakończeniu studiów doktoranckich realizowanych w Katedrze i Zakładzie Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM, obroniła pracę doktorską. W 2019 r. zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie okulistyki i jego odpowiednik europejski (EBO).

Uczestniczyła w wielu badaniach klinicznych oraz stażach zagranicznych, m.in. w 2017 r. na Columbia University, Nowy Jork, USA gdzie realizowała grant Fundacji Kościuszkowskiej, w 2018 w Manchester Royal Eye Hospital w Wielkiej Brytanii. Regularnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności na kursach okulistycznych krajowych i zagranicznych.

Praca dydaktyka akademickiego to jej pasja, uczy studentów WUM od 2010 r. W 2014 r. zajęła II miejsce w dydaktycznej ankiecie studenckiej na I Wydziale Lekarskim WUM.

Opis filmu

Operacja przeprowadzana przez dr n. med. Annę Kamińską z wyczerpującym komentarzem dr n. med. Joanny Przybek-Skrzypeckiej.

  • rzeczywisty zabieg u 80-cioletniego pacjenta z jaskrą pierwotną otwartego kąta,
  • operacja krok po kroku,
  • równoległy fachowy komentarz specjalisty.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv