Zabieg enukleacji
z wszczepieniem implantu oczodołowego – operacja na żywo

Opublikowany: 26.10.2021 1:26:34

Prowadzący:

dr n. med. Magdalena Korwin,
dr Justyna Izdebska

więcej o autorze »

Opis filmu:

Nagranie z operacji na żywo, która odbyła się w ramach konferencji EPE Okulistyka we wrześniu 2021.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr n. med. Magdalena Korwin, <br>dr Justyna  Izdebska

Prowadzący

dr n. med. Magdalena Korwin,
dr Justyna Izdebska

 

dr n. med. Magdalena Korwin

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (1999). Specjalizacja w dziedzinie okulistyki uzyskana w 2007 roku. Od 2001 roku starszy asystent w Katedrze i Klinice Okulistyki II WL WUM i Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego od 2001 roku. Członek Sekcji Soczewek Kontaktowych PTO od 2001 roku, a członek zarządu od 2003 roku. Członek European Contact Lens Society of Ophthalmologists od 2001 roku
Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, prezentowanych na zjazdach krajowych i zagranicznych. Wyróżniona dwukrotnie nagrodą za najlepszy projekt badawczy w konkursie „Suche Oko”.
Zajmuje się chirurgią zaćmy, jaskry, przedniego odcinka oka, chirurgią plastyczną i rekonstrukcyjną powiek, chirurgią oczodołów, zespołem suchego oka, w szczególności u pacjentów po przeszczepach szpiku.
Prowadzi kursy i szkolenia dotyczące miękkich soczewek kontaktowych, w szczególności soczewek terapeutycznych, zespołu suchego oka, farmakologii i farmakoterapii jaskry.

Justyna Izdebska

dr hab. n. med. Justyna Izdebska

Specjalizacja I stopnia z okulistyki. Adiunkt w Katedrze i Klinice Okulistyki II Wydziału Lekarskiego WUM.
Od 2005 roku opiekun Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zainteresowania kliniczne i badawcze J. Izdebskiej dotyczą m.in. diagnostyki i leczenia schorzeń rogówki, chirurgii refrakcyjnej oraz profilaktyki i leczenia zakażeń oczu. Autorka lub współautorka artykułów publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych, m.in. w „Klinice Ocznej”. Należy do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz European Contact Lenses and Ocular Surface Society.

Opis filmu

Nagranie z operacji na żywo, która odbyła się w ramach konferencji EPE Okulistyka we wrześniu 2021. Operacja przeprowadzona przez zespół operacyjny pod kierunkiem profesora Jacka Szaflika, z operatorem dr n. med. Magdaleną Korwin, z komentarzem dr Moniki Łazickiej-Gałeckiej i dr Justyny Izdebskiej.

Materiał pozwala zapoznać się z techniką przeprowadzenia enukleacji oraz wszczepienia implantu. Dzięki komentarzowi ekspertek jest wzbogacony o cenną wiedzę dotyczącą prowadzenia takich pacjentów oraz postępowania pooperacyjnego.

  • Unikalna możliwość śledzenia przebiegu całego zabiegu.
  • Jakich pacjentów można kierować na zabieg i dlaczego warto go przeprowadzać?
  • Komentarz z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi postępowania z pacjentem po zabiegu.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv