Bitwa klinik. Pierwsze starcie - jaskra

Opublikowany: 27.01.2022 1:21:55

Prowadzący:

Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny w Warszawie,

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,

dr n. med. Marta Pietruszyńska

więcej o autorze »

Opis filmu:

Kliniki okulistyczne stanęły w szranki. Dwie kliniki okulistyczne spotkały się on-line i wymieniały się doświadczeniem i praktyką danej kliniki w leczeniu pacjentów, a widzowie decydowali, czyje podejście do leczenia uznają za właściws

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny w Warszawie,<br><br>Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,<br><br>dr n. med. Marta Pietruszyńska

Prowadzący

 

Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny w Warszawie

Skład:
Kapitan drużyny – dr n. med. Magdalena Korwin
Drużyna: dr Dorota Kowalewska, dr Alina Szewczuk

W SPKSO prowadzone jest leczenie zachowawcze oraz wykonywane są zabiegi operacyjne. Bazę tej działalności stanowią: 52-łóżkowy oddział okulistyczny oraz blok operacyjny wyposażony w trzy jednostanowiskowe, klimatyzowane sale operacyjne z pełnym zapleczem, trzyłóżkową salę zwiększonego nadzoru pooperacyjnego oraz centralną sterylizację.
W Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie wykonywane są specjalistyczne zabiegi okulistyczne. Wśród zabiegów wymienić można: operacje usunięcia zaćmy, przeszczepienia rogówki, operacje przeciwjaskrowe, operacje w obrębie tylnego odcinka gałki ocznej (operacje witreoretinalne i zewnątrzgałkowe) oraz wybrane rodzaje operacji plastycznych.
Liczba wykonywanych zabiegów operacyjnych z roku na rok systematycznie wzrasta. Od początku działalności Szpitala zagadnienia związane z diagnostyką i leczeniem schorzeń rogówki stanowią istotny kierunek rozwoju. Od wielu lat placówka przoduje w Polsce pod względem liczby wykonywanych przeszczepów rogówki (średnio 150-200 w ciągu roku).

Opis filmu

Zapis wydarzenia z dnia 29.06.2021

Kliniki okulistyczne stanęły w szranki. Dwie kliniki okulistyczne spotkały się on-line i wymieniały się doświadczeniem i praktyką danej kliniki w leczeniu pacjentów, a widzowie decydowali, czyje podejście do leczenia uznają za właściwsze.
To ciekawa forma prezentacji różnorodnego podejścia do leczenia tej samej choroby (nietypowe, trudne przypadki jaskry).

Bezkrwawe zmagania, oparte na wiedzy medycznej i doświadczeniu to unikalne wydarzenie, dające możliwość wglądu w leczenie trudnych przypadków, ale też praktyczne wskazówki dotyczące badań i terapii.

6 konkretnych przypadków pacjentów – szczegółowe omówienie diagnozy, sposobu postępowania + dyskusja.

Składy drużyn:

Klinika Sierakowskiego:
Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny w Warszawie

  • Dr n. med. Magdalena Korwin
  • Dr Dorota Kowalewska
  • Dr Alina Szewczuk

Klinika Ceglana:
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, Oddział Okulistyki Dorosłych w Katowicach

  • Dr n. med. Monika Sarnal-Kucharczyk
  • Dr n. med. Sylwia Wagner
  • Dr Wojciech Maruszczyk
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv