Pacjent z IBS – co nowego?

Opublikowany: 12.07.2019 29:15

Prowadzący:

dr n. med. Anna Pietrzak

więcej o autorze »

Opis filmu:

Pacjent z IBS – diagnostyka i leczenie. Wiedza w pigułce od głównej autorki najnowszych polskich wytycznych w IBS – dr n. med. Anny Pietrzak.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr n. med. Anna Pietrzak

Prowadzący

dr n. med. Anna Pietrzak

Studia ukończyła z wyróżnieniem w 2002 r. Od tego czasu związana z Kliniką Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii i z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Od 2018 r, po uzyskaniu tytułu dr n med., adiunkt w Klinie Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP. Klinicysta praktyk, z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem, zajmujący się przede wszystkim chorobami dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Nauczyciel z powołania, wykładowca akademicki. Współtwórca programu specjalizacji w dziedzinie gastroenterologii. W latach 2001-2019 wygłosiła ponad 230 wykładów na konferencjach krajowych i zagranicznych. Główny organizator i współorganizator wielu konferencji gastroenterologicznych.

Autorka lub współautorka wielu publikacji, głównie o charakterze dydaktycznym, w czasopismach krajowych i zagranicznych. Pierwszy autor polskich rekomendacji w zespole jelita drażliwego i w chorobie uchyłkowej. Recenzent czasopism polskich i zagranicznych.

Promotor pionierskich rozwiązań w medycynie, jako jedna z pierwszych zaczęła zajmować się przeszczepianiem mikrobioty jelitowej w różnych schorzeniach. Bierze udział w międzynarodowym badaniu nad skutecznością miejscowego przeszczepiania komórek macierzystych w okołoodbytniczej postaci choroby Leśniowskiego-Crohna.
Członek zarządu Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

Opis filmu

Pacjent z IBS – diagnostyka i leczenie.
Wiedza w pigułce od głównej autorki najnowszych polskich wytycznych w IBS – dr n. med. Anny Pietrzak.

Problem IBS dotyka już 11% populacji. Pacjent z IBS coraz częściej odwiedza gabinet lekarza POZ. I jest to trudny pacjent. Jak go szybko diagnozować i leczyć? Odpowiedzi w wykładzie.

 

Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv