Wrażliwość na fosfomycynę - wiarygodność metod oznaczania

Opublikowany: 19.01.2021 27:32

Prowadzący:

dr n. med. Beata Mączyńska

więcej o autorze »

Opis filmu:

Wykład pozwoli wyjaśnić słuchaczowi problemy mikrobiologiczne związane z fosfomycyną i.v. a dokładniej to, jakich metod należy używać do oznaczania wrażliwości na fosfomycynę aby wynik był jak najbardziej wiarygodny.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr n. med. Beata Mączyńska

Prowadzący

dr n. med. Beata Mączyńska

Katedra i Zakład Mikrobiologii Farmaceutycznej i Parazytologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Członek Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej. Dr n.med. w zakresie biologii medycznej, specjalista mikrobiologii klinicznej.

Autorka ponad 20 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Opis filmu

Wykład pozwoli wyjaśnić słuchaczowi problemy mikrobiologiczne związane z fosfomycyną i.v. a dokładniej to, jakich metod należy używać do oznaczania wrażliwości na fosfomycynę aby wynik był jak najbardziej wiarygodny. Podczas wykładu zostaną opisane metody oceny wrażliwości: jakościowe jak i metody ilościowe, manualne oraz automatyczne, a także metody zalecane przez EUCAST wraz z wartościami MIC. Dowiemy się w jakich warunkach należy oznaczać fosfomycynę aby uzyskać prawidłową ocenę wrażliwości bakterii. Uzyskamy informacje jakie metody są rekomendowane do rutynowych oznaczeń w laboratorium szpitalnym. Podczas wykładu zostanie zaprezentowane porównanie metod oznaczania przy wieloopornych szczepach Klebsiella pneumoniae.
Zostaną również pokazane przykłady antybiogramów epidemicznych szczepów Klebsiella produkujących różne karbapenemazy.

Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv