Terapia skojarzona z Fosfomycyną i.v. w bakteriemii Staphylococuss aureus (SAB): myślenie życzeniowe czy opcja terapeutyczna?

Opublikowany: 26.01.2021 28:36

Prowadzący:

dr. med. Stefan Hagel

więcej o autorze »

Opis filmu:

Wykład przedstawiony przez zagranicznego prelegenta ( Niemcy), przetłumaczony na język polski. Wykład przybliży nam opcje terapeutyczne leczenia skojarzonego z fosfomycyną i.v. w przypadku zakażenia gronkowcem złocistym ( Staphylococcu

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr. med. Stefan Hagel

Prowadzący

dr. med. Stefan Hagel

Konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych w Instytucie Chorób Zakaźnych i Kontroli Zakażeń oraz Centrum Kontroli i Opieki nad Sepą w Szpitalu Uniwersyteckim w Jenie (Niemcy). Prowadzi badania w zakresie chorób zakaźnych. Jest ekspertem ds. Zarządzania antybiotykami w Niemieckim Towarzystwie Chorób Zakaźnych.
Jego szczególne zainteresowania obejmują badania w zakresie epidemiologii szpitalnej, organizmów wielolekoopornych oraz profilaktyki i kontroli zakażeń.

Opis filmu

Opcje terapeutyczne leczenia skojarzonego z fosfomycyną i.v. w przypadku zakażenia gronkowcem złocistym ( Staphylococcus aureus); jak szybko gronkowiec może wywoływać ropnie.

Wykład niemieckiego eksperta, tłumaczony na język polski.

W wykładzie:

  • Dlaczego stosować terapię skojarzoną?
  • Opisy dostępnych badań, w których została zastosowana fosfomycyna i.v. oraz ich wyniki.
  • Na czym polega strategia Tarragona.
  • Opisy przypadków pacjentów z bakteriemią z ogniskami zakaźnymi przerzutowymi, np. przy zapaleniu wsierdzia, ropniu płucnym, zakażeniach wewnątrz naczyniowych oraz stopie cukrzycowej – przykłady pacjentów.
  • Jaką terapię wybrać, aby skutecznie leczyć ciężko chorych pacjentów i dla kogo powinna być zastosowana terapia skojarzona, bo nie dla wszystkich pacjentów.

Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv