Czynniki ryzyka i epidemiologia zaburzeń erekcji okiem kardiologa

Opublikowany: 14.10.2020 16:21

Prowadzący:

prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz

więcej o autorze »

Opis filmu:

Zaburzenia erekcji mogą mieć ścisły związek m.in. z chorobami kardiologicznymi. Jakie czynniki sprzyjają powstawaniu dysfunkcji seksualnych?

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz

Prowadzący

prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz

Polski lekarz internista i kardiolog, nauczyciel akademicki, profesor nauk medycznych.

W 1983 ukończył studia w Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalista chorób wewnętrznych (I stopień w 1987 i II stopień w 1990) i kardiologii.

Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 1988 w Akademii Medycznej w Warszawie na podstawie rozprawy pt. Nadciśnienie tętnicze graniczne.

W 2001 w tej samej uczelni uzyskał stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy pt. Nieme niedokrwienie – częstość występowania, uwarunkowania kliniczne i prognostyczne znaczenie w trzech grupach pacjentów. W 2015 otrzymał tytuł naukowy profesora.

Przez ponad 20 lat związany z Szpitalem Bródnowskim. Od 2006 Kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu na Solcu. W kadencji 2005–2008 i w kadencji 2012–2016 Prodziekan ds. Oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W kadencji 2016–2020 Prodziekan II Wydziału Lekarskiego ds. studentów IV–VI roku studiów.

Członek wielu towarzystw naukowych w tym m.in.: Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą (członek Zarządu i Sekretarz Oddziału Warszawskiego), Europejskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą oraz Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Członek Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Autor lub współautor ponad 700 publikacji, w tym rozdziałów w książkach i monografii. Współredaktor wielu książek z zakresu kardiologii, a także materiałów multimedialnych, dotyczących diagnostyki i leczenia choroby niedokrwiennej serca. Do jego głównych zainteresowań naukowych należy medycyna sportowa. Jest twórcą i redaktorem naczelnym dwumiesięcznika Kardioprofil i członkiem zespołów redakcyjnych wielu czasopism medycznych.

Opis filmu

Zaburzenia erekcji mogą mieć ścisły związek m.in. z chorobami kardiologicznymi. Jakie czynniki sprzyjają powstawaniu dysfunkcji seksualnych?

  • Cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca – jak wpływają na zdrowie seksualne.
  • Pozapsychicznych czynników wywołujących zaburzenia erekcji jest wiele, najczęściej są to problemy naczyniowe.
  • Nowoczesne leczenie to nie tylko szansa na poprawę w chorobach kardiologicznych, ale też na zachowanie zdrowia seksualnego.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv