Symulatory w okulistyce dziecięcej - nauka przez praktykę

Opublikowany: 01:00:02

Prowadzący:

dr n. med. Anna Chmielarz-Czarnocińska

więcej o autorze »

Opis filmu:

Nowoczesna edukacja medyczna coraz częściej przenosi się do świata symulacji.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr n. med. Anna Chmielarz-Czarnocińska

Prowadzący

dr n. med. Anna Chmielarz-Czarnocińska

Asystent Katedry Okulistyki i Kliniki Okulistycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, pracuje w Poradni Chorób Narządu Wzroku Wcześniaków i Poradni Dziecięcej. Okulistka dziecięca Szpitala św. Wojciecha w Poznaniu.

Nauczycielka akademicka.

Doktor nauk medycznych z tytułem uzyskanym w 2021 roku na podstawie rozprawy: „Analiza wyników anatomicznych i funkcjonalnych leczenia retinopatii wcześniaków” (promotorzy: prof. dr hab. Anna Gotz-Więckowska i dr hab. Dawid Szpecht).

Absolwentka kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a wcześniej Edinburgh Napier University (z wyróżnieniem) oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (anglistyka).

Członkini Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO), Klubu 40 PTO oraz EPOS (European Paediatric Ophthalmological Society).

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób oczu dzieci.

dr n. med. Klaudia Rakusiewicz-Krasnodębska

Opis filmu

Nowoczesna edukacja medyczna coraz częściej przenosi się do świata symulacji. Wykład pokazuje, jak symulatory diagnostyczne i operacyjne realnie wspierają naukę okulistyki dziecięcej - od pierwszych prób badania małego pacjenta, przez diagnostykę retinopatii wcześniaków, aż po naukę procedur chirurgicznych i laseroterapii.

W materiale:

  • jak symulatory diagnostyczne pomagają bezpiecznie uczyć się badania dzieci
  • w jaki sposób symulatory chirurgiczne skracają krzywą uczenia się operacji zaćmy, witrektomii i procedur laserowych
  • dlaczego symulacja zwiększa bezpieczeństwo pacjentów, obniża stres lekarza i pozwala obiektywnie oceniać postępy w nauce
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv