Cykl: Sesja Klubu 40. Epidemia w pandemii. O krótkowzroczności

Opublikowany: 16.05.2022 19:43

Prowadzący:

dr hab. n. med. Janusz Skrzypecki

więcej o autorze »

Opis filmu:

Pandemia COVID-19 w różnoraki sposób odbiła się na zdrowiu pacjentów. Także w okulistyce pojawiły się dodatkowe problemy, w tym epidemia krótkowzroczności. Wykład nie tylko podsumowuje wiedzę na ten temat, ale zawiera też praktyczne ws

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr hab. n. med. Janusz Skrzypecki

Prowadzący

dr hab. n. med. Janusz Skrzypecki

Pracownik Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie, wieloletni nauczyciel akademicki w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w czasie staży klinicznych w Nowym Jorku (Uniwersytet Columbia, USA), Manchesterze (Wielka Brytania) oraz w Heidelbergu (Niemcy). Do zainteresowań klinicznych dr. hab. n. med. Janusza Skrzypeckiego należy chirurgia zaćmy, a także zachowawcze leczenie jaskry oraz zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem. Ponadto, dużą uwagę poświęca metodom hamowania progresji wad wzroku u dzieci.

W 2021 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych i nauk o zdrowiu na podstawie cyklu publikacji dotyczącego wspólnych mechanizmów regulacji ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz ciśnienia tętniczego. Wyniki swoich badań publikował w prestiżowych międzynarodowych czasopismach m.in. Eye oraz Journal of Glaucoma.

Dr hab. n. med. Janusz Skrzypecki jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Zaćmy oraz Chirurgii Refrakcyjnej.

Klub 40

Klub 40

Klub 40 powstał z inicjatywy Prezesa Polskiego Towarzystwa Okulistycznego prof. dr hab. n.med. Jacka P. Szalika oraz przy wsparciu firmy Polpharma.

Inicjatywa ta ma na celu wspieranie młodych, aktywnych naukowo, polskich okulistów. Priorytetem jest integracja środowiska okulistycznego, wymiana wzajemnych doświadczeń, rozwój naukowy i inicjowanie pomysłów badawczych. Poprzez dofinansowanie udziału w konferencjach oraz warsztatach, Klub chce aktywizować młodych ambitnych naukowców i stworzyć dla nich warunki do edukacji na najwyższym światowym poziomie.

Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć pierwszą w historii polskiej okulistyki tak szeroką inicjatywę edukacyjną.

Opis filmu

Seria: Nie-krótkowzrocznie o COVID-19. Sesja Klubu 40.

Sesja z konferencji EPE OKO z września 2021

Pandemia COVID-19 w różnoraki sposób odbiła się na zdrowiu pacjentów. Także w okulistyce pojawiły się dodatkowe problemy, w tym epidemia krótkowzroczności. Wykład nie tylko podsumowuje wiedzę na ten temat, ale zawiera też praktyczne wskazówki dotyczące postępowania.

  • Wzrost liczby osób krótkowzrocznych na świecie – jak przyczyniła się do niego pandemia?
  • Czynniki ryzyka krótkowzroczności – na co mamy wpływ, na co nie?
  • Czynniki modyfikowalne – jak pomóc pacjentom?
  • Niedokorekcja – pokutujący mit.
  • Atropina w leczeniu krótkowzroczności. Kiedy refundacja?
  • Ortokeratologia.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv