Padaczka – wiedza w pigułce

Opublikowany: 17.03.2022 1:39

Prowadzący:

dr n. med. Piotr Zwoliński

więcej o autorze »

Opis filmu:

Lekarz wobec epilepsji – z czy się mierzy? Jak można pomóc choremu? Najważniejsze informacje o nowoczesnych terapiach przydatnych w opiece and pacjentem.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr n. med. Piotr Zwoliński

Prowadzący

dr n. med. Piotr Zwoliński

Partner Medyczny Neurosphera. Założyciel specjalistycznej przychodni, prowadzącej kompleksową opiekę nad chorymi na padaczkę oraz twórca nowatorskiego cybernetycznego systemu opieki i diagnozowania epilepsji – Neuroterminal.

Epileptolog, neurofizjolog i elektroencefalografista z 30-letnim doświadczeniem zawodowym, które zdobył w najlepszych ośrodkach epileptologii. Uczeń prof. Jerzego Majkowskiego, doc. dr n. med. Waldemara Szelenbergera; współpracownik prof. Marcina Roszkowskiego oraz prof. Milana Brazdila.

Klinicysta i naukowiec, innowator i wynalazca. Twórca nowoczesnej neurocybernetyki oraz epileptologii klinicznej w Polsce. Inicjator wielu metod diagnostyki i terapii padaczki w Polsce: twórca mapowania EEG i szkoły automatycznej analizy EEG oraz prekursor wprowadzenia metody VNS do leczenia padaczki w Polsce. Wspólnie z prof. Roszkowskim, jako członek zespołu leczenia operacyjnego padaczki u dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka, wprowadził szereg nowych metod inwazyjnych, min. elektrody formen ovale, rejestrację zapisu z elektrod implantowanych, metodęa podcięć korowych wg Morella i inne.
Uzyskał specjalizację I i II stopnia z neurologii z wynikiem celującym oraz stopień doktora nauk medycznych w wyniku obrony pracy doktorskiej, poświęconej metodom cyfrowym w analizie EEG.

Opis filmu

Seria: PURPLE WEEK Z Polpharmą

Lekarz wobec epilepsji – z czy się mierzy? Jak można pomóc choremu? Najważniejsze informacje o nowoczesnych terapiach przydatnych w opiece and pacjentem.

Materiał przygotowany przez NEUROSPHERA Centrum Terapii Padaczki, udostępniony w ramach akcji Purple Week z Polpharmą.

Centrum Terapii Padaczki Neurosphera specjalizuje się w kompleksowym leczeniu padaczki, wykorzystując cybernetyczny robot Ictal®. Zapewnia opiekę najlepszych specjalistów – od neurologów-epileptologów, przez genetyków, dietetyków aż po psychologów. Centrum korzysta z autorskiej aplikacji Neuroterminal – pierwszego na świecie systemu komputerowego wsparcia diagnostyki i terapii padaczki. Dodatkowo, korzystając z Neuroterminala, każdy pacjent nieodpłatnie ma stały dostęp do panelu pacjenta, który oferuje możliwość szybkiego kontaktu z lekarzem oraz wgląd do kalendarza zdarzeń, historii choroby, powiadomień, recept czy podsumowania wizyt.

Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv