Terapia wspomagająca cytykoliną w chorobach mózgowo-naczyniowych
Opublikowany: 24.06.2025 21:11
Prowadzący:
dr n.med. Wojciech Bartman
Opis filmu:
Zapraszamy do obejrzenia wykładu poświęconego zastosowaniu cytykoliny w schorzeniach neurologicznych, przedstawionego z perspektywy lekarza praktyka.

Prowadzący
dr n.med. Wojciech BartmanAdiunkt Badawczo-Dydaktyczny Kliniki i Katedry Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zatrudniony w Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym SP SK nr 1 w Zabrzu.
Autor i współautor 33 publikacji naukowych, monografii , prezentacji zjazdowych o łącznym wskaźniku Impact Factor = 37. Współautor monografii przeznaczonych dla studentów polsko i
anglojęzycznych kierunków studiujących na wielu kierunkach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Współorganizator i wykladowca konferecji i szkoleń o
tematyce neurologicznej skierowanych do specjalistów oraz do osób specjalizujących się w tej dziedzinie. Współbadacz i koordynator badań klinicznych o tematyce stwardnienia rozsianego, padaczki, chorób otępiennych w tym choroby Alzheimera.
Tegoroczny Laureat odznaczenia Komisji Edukacji Narodowej za wkład w edukację i wychowanie wielu pokoleń studentów kierunków medycznych. Na co dzień praktyk klinicysta ,neurosonolog , nauczyciel, wychowawca.
Zapraszamy do obejrzenia wykładu poświęconego zastosowaniu cytykoliny w schorzeniach neurologicznych, przedstawionego z perspektywy lekarza praktyka. Dowiedz się, jak ten lek może wspierać procesy naprawcze w układzie nerwowym i poprawiać funkcje poznawcze u pacjentów z różnymi problemami neurologicznymi.
- Mechanizmy działania cytykoliny: wpływ na błony komórkowe, neuroprotekcja, poprawa funkcji poznawczych.
- Farmakokinetyka cytykoliny – szybka absorpcja i efektywność działania.
- Przykłady kliniczne:
- Pacjenci po udarze niedokrwiennym mózgu – poprawa funkcji ruchowych i poznawczych.
- Uraz czaszkowo-mózgowy – wsparcie w powrocie do pełnej sprawności poznawczej i emocjonalnej.
- Choroba Alzheimera i otępienie wielozawałowe – stabilizacja i spowolnienie postępu choroby.
- Mgła mózgowa po COVID-19 – poprawa koncentracji i zdolności zapamiętywania.
- Bezpieczeństwo i dobra tolerancja cytykoliny w różnych wskazaniach klinicznych.
Poznaj praktyczne zastosowanie cytykoliny w leczeniu pacjentów neurologicznych i jej potencjał w poprawie jakości życia.