Pregabalina – lek dzisiejszych czasów. Stanowisko neurologa

Opublikowany: 01.12.2021 22:54

Prowadzący:

dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak

więcej o autorze »

Opis filmu:

Leczenie centralnego bólu neuropatycznego – jaka jest aktualna wiedza na ten temat? Wykład neurolożki zawiera istotne informacje na ten temat, które pomagają w diagnostyce oraz leczeniu bólu neuropatycznego. Ważne wskazówki na temat fa

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak

Prowadzący

dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak

Specjalista neurolog, lekarz medycyny bólu, lekarz medycyny estetycznej, klinicysta, wykładowca akademicki. Przez wiele lat związana z Kliniką Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie prowadzi Instytut Zdrowia w Oświęcimiu, gdzie znajduje się Klinika Rehabilitacji, Terapii Cyfrowej i Wirtualnej VR. To pierwsza taka klinika w Polsce, która wykorzystuje metody wirtualnej rzeczywistości w rehabilitacji pacjentów z ch. Parkinsona i innymi schorzeniami neurologicznymi.

Dr n.med. Magdalena Boczarska-Jedynak specjalizuje się w leczeniu choroby Parkinsona i innych schorzeń układu nerwowego z użyciem nowoczesnych metod neuromodulacyjnych. Prowadzi pacjentów po wszczepieniu stymulatorów mózgu (DBS), rdzenia kręgowego (SCS) i pomp baklofenowych.

Szczególny obszar jej zainteresowań i działalności klinicznej stanowi terapia toksyną botulinową u chorych ze spastycznością, migreną przewlekłą i zespołami bólowymi. Jest wykładowcą i trenerem z zakresu leczenia toksyną botulinową przewlekłej migreny. Jest też Krajowym Mentorem międzynarodowego programu edukacyjnego Allergan Medical Institute, którego celem jest podnoszenie kwalifikacji lekarzy w tym zakresie.

Dr n.med. Magdalena Boczarska-Jedynak jest współautorką licznych prac naukowych publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych, rozdziałów książkowych oraz doniesień zjazdowych. Jest cenionym wykładowcą na konferencjach i warsztatach naukowo-szkoleniowych.

Jest członkiem Zarządu Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Bólu oraz International Neurotoxin Association.

Opis filmu

Cykl: EPE 2021

Leczenie centralnego bólu neuropatycznego – jaka jest aktualna wiedza na ten temat? Wykład neurolożki zawiera istotne informacje na ten temat, które pomagają w diagnostyce oraz leczeniu bólu neuropatycznego. Ważne wskazówki na temat farmakoterapii w tym zastosowania pregabaliny.

  • Jak SARS-CoV-2 atakuje układ nerwowy? Neurocowid.
  • Mechanizm udarów w przebiegu infekcji COVID-19.
  • COVID-19 a udar niedokrwienny. Udar u młodych osób.
  • Krwotoki śródmózgowe (ICH) w przebiegu COVID-19.
  • Zapalenie mózgu w przebiegu COVID-19.
  • Przyczyny centralnego bólu neuropatycznego.
  • Ból centralny po udarze. Rozpoznanie centralnego bólu neuropatycznego.
  • Leczenie bólu neuropatycznego – rekomendacje.
  • Gabapentynoidy. Pregabalina i jej skuteczność w bólu centralnym.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv