Pęcherz nadreaktywny

Opublikowany: 17.04.2024 16:02

Prowadzący:

dr n. med. Edyta Wlaźlak, dr hab. n. med. Grzegorz Surkont

więcej o autorze »

Opis filmu:

Przypadek pacjentki z nietrzymaniem moczu jest punktem wyjścia do wykładu na ten temat.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr n. med. Edyta Wlaźlak, dr hab. n. med. Grzegorz Surkont

Prowadzący

dr n. med. Edyta Wlaźlak

Specjalista ginekolog–położnik

Ponad 20 lat doświadczenia w pracy z pacjentkami z dziedziny uroginekologii i ginekologii, leczenia nieoperacyjnego i operacyjnego chorób uroginekologicznych i ginekologicznych, kompleksowej diagnostyki uroginekologicznej z wykorzystaniem USG i badania urodynamicznego. Znana z wprowadzania i rozwoju w Polsce pessaroterapii uroginekologicznej (pessary stosowane na dzień, pessary kostkowe) oraz usg dna miednicy (technika prof. J. Kociszeskiego, technika prof. H.P. Dietza)

Sekretarz Zarządu Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników w latach 2019-2021 oraz 2022-2025.

Jest autorką ponad stu publikacji w renomowanych czasopismach naukowych i medycznych, w tym wielu o zasięgu międzynarodowym, współautorem wielu rozdziałów do książek dla studentów i lekarzy, wykładów, warsztatów, prezentacji wyników badań naukowych prowadzonych na licznych kongresach w Polsce i na całym świecie oraz wielu rekomendacji uroginekologicznych Zarządu Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Kilkanaście lat doświadczeń w organizacji i prowadzeniu kongresów i szkoleń w Polsce wraz z polskimi i zagranicznymi specjalistami.

Liczne szkolenia zagraniczne w Niemczech (Prof. E. Petri*, Prof. H. Koelbl, Prof. J. Kociszewski) i Australii (Prof. H.P. Dietz).

dr hab. n. med. Grzegorz Surkont

dr hab. n. med. Grzegorz Surkont

Specjalista ginekolog–położnik

Ponad 20 lat doświadczenia w pracy z pacjentkami z dziedziny uroginekologii, leczenia menopauzy oraz diagnostyki i leczenia nieoperacyjnego i operacyjnego chorób uroginekologicznych i ginekologicznych.

Wprowadzał i rozwijał usg dna miednicy 2D i 4D we współpracy z ośrodkiem prof. J. Kociszewkiego (Niemcy) i prof. H.P. Dietza (Australia).

Prezes Zarządu Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologii i Położnictwa w latach 2019-2021 oraz 2022-2025.

Jest autorem ponad stu publikacji w renomowanych czasopismach naukowych i medycznych, w tym wielu o zasięgu międzynarodowym, współautorem wielu rozdziałów do książek dla studentów i lekarzy.

Współautor wykładów, warsztatów, prezentacji wyników badań naukowych prowadzonych na licznych kongresach w Polsce i na całym świecie.

AWspółautor wielu rekomendacji uroginekologicznych Zarządu Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Kilkanaście lat doświadczeń w organizacji i prowadzeniu kongresów i szkoleń w Polsce wraz z polskimi i zagranicznymi specjalistami.

Liczne szkolenia zagraniczne w USA (Harvard University, Boston Medical University Center: Prof. D.H. Nichols*, Prof. J.O. De Lancey, Prof. E. Kuligowska), Niemczech (Prof. E. Petri*, Prof. H. Koelbl, Prof. J. Kociszewski) i Australii (Prof. H.P. Dietz).

Opis filmu

Cykl: Uroginekologia praktyczna

Przypadek pacjentki z nietrzymaniem moczu jest punktem wyjścia do wykładu na ten temat. Praktyczna wiedza i eksperckie wskazówki pomogą w zaopiekowaniu się pacjentkami z tym problemem.

  • Jak przeprowadzić wywiad? – przykładowa scenka.
  • Badanie kliniczne i USG uroginekologiczne – komentarz i wskazówki.
  • Pęcherz nadreaktywny – diagnostyka.
  • Nowoczesne leczenie. Co mówią aktualne wskazówki? Na czym polega terapia behawioralna i jak łączyć ją z farmakoterapią?
  • Przegląd leków stosowanych w leczeniu pęcherza nadreaktywnego.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv