Seksualność Polek
i Polaków w czasach
COVID-19

Opublikowany: 22.12.2020 44:36

Prowadzący:

prof. dr hab. n. hum. Zbigniew Izdebski,
prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta,
dr n. med. Piotr Wierzbiński

więcej o autorze »

Opis filmu:

Eksperci omawiają „Badanie Profesora Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy: Zdrowie i życie seksualne Polek i Polaków w czasach COVID-19".

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - prof. dr hab. n. hum. Zbigniew Izdebski, <br>prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, <br>dr n. med. Piotr Wierzbiński

Prowadzący

prof. dr hab. n. hum. Zbigniew Izdebski,
prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta,
dr n. med. Piotr Wierzbiński

 

prof. dr hab. n. hum. Zbigniew Izdebski

Pedagog, seksuolog, doradca rodzinny, specjalista w zakresie zdrowia publicznego. Kierownik Katedry Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii Uniwersytetu Warszawskiego, Kierownik Katedry Seksuologii, Poradnictwa i Resocjalizacji Uniwersytetu Zielonogórskiego. W latach 2005 – 2012 Dziekan Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu UZ.
Inicjator i organizator Ogólnopolskich Debat o Zdrowiu Seksualnym. Honorowy Członek Niemieckiego Towarzystwa Wychowania Seksualnego (2008). Od 2010 roku jest Współpracownikiem Naukowym Instytutu ds. Badań nad Seksem, Płciowością i Prokreacją im. Kinsey’a w Uniwersytecie Indiana w USA. W latach 2005-20011 Sekretarz Naukowej Polskiej Akademii Medycyny, odznaczony złotym medalem Światowej Akademii Medycyny im. Alberta Schweitzera za humanizację medycyny. Wielokrotnie otrzymał Nagrodę Ministra Zdrowia, a w roku 2013 otrzymał Nagrodę Ministra i Szkolnictwa Wyższego za całokształt dorobku naukowego, Autor licznych polskich i międzynarodowych badań nad seksualnością człowieka. Popularyzator wiedzy z zakresu zdrowia seksualnego w prasie, radiu i telewizji.

prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta

Ginekolożka-położniczka, endokrynolożka, seksuolożka, profesor nauk medycznych, prorektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Pełniła lub pełni liczne funkcje, m.in. kierowniczka Katedry Zdrowia Kobiety, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM, prorektor ds. rozwoju i promocji uczelni (od 2016). Wypromowała 26 doktorów, m.in. Agnieszkę Drosdzol-Cop czy Krzysztofa Nowosielskiego.

Specjalizuje się w ginekologii, położnictwie, endokrynologii, seksuologii.

Autorka przeszło 200 publikacji naukowych. Przewodniczy Sekcji Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Przewodniczy Radzie Programowej Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet.

dr n. med. Piotr Wierzbiński

Urodził się 05.09.1978 roku we Włocławku, w 1997 roku ukończył Liceum Ziemi we Włocławku, w roku 2004 ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2006 - 2014 asystent w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca Psychiatrii Klinicznej na Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2015 roku prowadzi poradnię Medsolver w Łodzi. W 2013 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii, w 2011 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych za pracę pt."Ocena sylwetki psychologicznej i polimorfizm genu dla receptora endokannabinoidowego CNR1 u osób po próbach samobójczych".

W 2015 roku ukończył Master Psychopharmacology Program w Neuroscience Educational Institute (NEI) w USA, którego przewodniczącym jest Prof. Stephen M Stahl.

Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Międzynarodowego Towarzystwa Psychiatrii Sportowej. Rozwój naukowy kontynuuje uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych w Polsce i za granicą, gdzie wielokrotnie był aktywnym uczestnikiem i prelegentem. Jest autorem ponad 60 publikacji naukowych oraz licznych doniesień zjazdowych poświeconych farmakoterapii w psychiatrii, psychiatrii sportowej, samobójstwom oraz pograniczu medycyny somatycznej i psychiatrii. Współautor książki „Depresja 2016”. W ramach rozwoju naukowo - klinicznego trzykrotnie odbył wyjazdy szkoleniowe do Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu w Sienie, we Włoszech. Główny obszar zainteresowań zawodowych to: farmakoterapia chorób psychicznych, problem oporności na leczenie, interakcje leków i działania niepożądane podczas leczenia, pogranicze psychiatrii i medycyny somatycznej, psychiatria sportowa i problematyka samobójstw. W wolnych chwilach i nie tylko uprawia sport, pasjonat koszykówki, wielokrotny uczestnik i medalista Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych oraz Ogólnopolskich Igrzysk Lekarskich. Interesuje się filozofią, historią polityczną, wraz z rodziną lubi podróżować, szczególnie do Włoch.

Opis filmu

Eksperci omawiają „Badanie Profesora Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy: Zdrowie i życie seksualne Polek i Polaków w czasach COVID-19".

Jak pandemia wpłynęła na nasze zwyczaje seksualne, problemy ginekologiczne i plany prokreacyjne ale i zdrowie psychiczne?
W badaniu analizowano seksualność Polaków podczas epidemii COVID-19 na przestrzeni marca-maja 2020 roku. Projekt jest już trzecim badaniem zrealizowanym przez Polpharmę i Prof. Izdebskiego. Wszystkie one to największe badania seksualności, jakie przeprowadzono w Polsce.

Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv