Diagnostyka prenatalna okiem lekarza i prawnika. Cz. 3

Opublikowany: 24.09.2020 50:02

Prowadzący:

mec. Oskar Luty, dr n. med. Michał Lipa

więcej o autorze »

Opis filmu:

Kwestie techniczne, informacja i komunikacja z pacjentką mają ogromne znaczenie także z punktu widzenia prawa. Jak się zabezpieczyć przed ewentualnymi roszczeniami? Kompendium wiedzy.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - mec. Oskar Luty, dr n. med. Michał Lipa

Prowadzący

mec. Oskar Luty, dr n. med. Michał Lipa

 

mec. Oskar Luty

Partner w specjalistycznej kancelarii prawniczej Fairfield w Warszawie.

Specjalizuje się w prawie medycznym i farmaceutycznym.

Obrońca lekarzy w sprawach cywilnych i karnych. Wyróżniony w rankingach Rzeczpospolita 2019, Chambers Europe i BestLawyers w dziedzinie prawa ochrony zdrowia.

dr n. med. Michał Lipa

Dyplom i prawo do wykonywania zawodu uzyskał w 2015 roku. Od tej pory sukcesywnie podnosi kwalifikacje. Jest współpracownikiem I Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy pl. Starynkiewicza w Warszawie. Dysponuje certyfikatem Fetal Medicine Foundation, uprawniającym do wykonywania badań przesiewowych w I trymestrze ciąży oraz certyfikatem USG wydanym przez CRIFM PMC w Osace w Japonii.

Doktor regularnie bierze udział w krajowych i zagranicznych kursach doskonalących, stażach oraz konferencjach naukowych. Należy do działającego przy Polskim Towarzystwie Ginekologicznym Klubu 35, który zrzesza młodych naukowców, oraz do International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology (ISUOG).

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. M. Lipa:

Dr n. med. Michał Lipa specjalizuje się w położnictwie i ginekologii. Przeprowadza pełną diagnostykę prenatalną, w tym diagnostykę ultrasonograficzną, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki wad ośrodkowego układu nerwowego u płodów. Prowadzi ciąże fizjologiczne i powikłane, a także ciąże bliźniacze. Interesuje się terapią płodu.

Opis filmu

Kwestie techniczne, informacja i komunikacja z pacjentką mają ogromne znaczenie także z punktu widzenia prawa. Jak się zabezpieczyć przed ewentualnymi roszczeniami? Kompendium wiedzy.

  • Certyfikacja i urządzenia diagnostyczne – dokumentacja serwisowa jest niezwykle istotna. Jak dobrze ją prowadzić i dlaczego?
  • Rejestr wad płodu – dlaczego jest ważny z punktu widzenia prawa?
  • Proponowanie badań wolnego DNA w świetle polskich wytycznych – czy jest odpowiedzialność prawna za brak propozycji?
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv