Powiedz Si czyli „tak” gliptynie

Opublikowany: 02.05.2024 23:22

Prowadzący:

prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak

więcej o autorze »

Opis filmu:

„W państwa rękach są losy pacjentów w pierwszych latach cukrzycy” – to przesłanie eksperta, który w przystępny sposób wyjaśnia nie tylko mechanizmy działania leków, ale też wskazuje dokładny moment włączenia ich do terapii.

czytaj więcej »

Przejdź do wybranego fragmentu wykładu

Prowadzący wykład - prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak

Prowadzący

prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak

Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista diabetologii, kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończył Akademię Medyczną w Łodzi w 1994 roku, odbywał zagraniczne staże szkoleniowe i naukowe w Oksfordzie, Londynie i Wakefield (Wlk. Brytania), Maastricht (Holandia) i Miami (USA). W swojej praktyce klinicznej koncentruje się na diagnostyce zaburzeń tolerancji węglowodanów i leczeniu cukrzycy typu 1, cukrzycy typu 2, cukrzycy towarzyszącej innym chorobom, a także powikłań przewlekłych cukrzycy, przede wszystkim w obrębie układu krążenia, układu nerwowego, narządu wzroku, układu pokarmowego, nerek. Szczególną uwagę poświęca zasadom stosowania przeciwcukrzycowych leków doustnych i insuliny, a także terapii nadciśnienia tętniczego i innych chorób z zakresu interny występujących w u chorych na cukrzycę.

Opis filmu

Wykład prezentowany podczas konferencji EPE 2024.

„W państwa rękach są losy pacjentów w pierwszych latach cukrzycy” – to przesłanie eksperta, który w przystępny sposób wyjaśnia nie tylko mechanizmy działania leków, ale też wskazuje dokładny moment włączenia ich do terapii. Omówione jest miejsce inhibitorów DPP-4 w leczeniu cukrzycy typu 2, kluczowe informacje i wskazówki, które pozwalają pomóc pacjentom na jak najwcześniejszym etapie choroby.

  • Co wpływa na rozwój choroby? Co dzieje się z komórkami beta?
  • Dlaczego sitagliptynę należy włączyć jak najwcześniej?
  • Skuteczność sitagliptyny w porównaniu z innymi lekami.
  • Tajemnica siły działania gliptyn.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv