Powierzchowne zakażenia grzybicze. Wskazania do leczenia miejscowego

Opublikowany: 24.07.2017 22:21

Prowadzący:

dr n. med. Marta Hasse-Cieślińska

więcej o autorze »

Opis filmu:

Przegląd powierzchownych zakażeń grzybiczych z uwzględnieniem czynnika etiologii, charakterystyki klinicznej zmian, objawów klinicznych i aktualnych schematów terapeutycznych.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - dr n. med. Marta Hasse-Cieślińska

Prowadzący

Specjalista dermatologii i wenerologii, licencjonowany kosmetolog. W roku 1999 dr Marta Hasse-Cieślińska ukończyła z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Poznaniu. Od tego czasu związana jest z Katedrą i Kliniką Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie w 2006 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Marta Hasse-Cieślińska jest autorem wielu prac naukowych oraz współautorem kilku podręczników akademickich z zakresu dermatologii, kosmetologii i mikologii. Od 2009 wykłada także na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu.

Marta Hasse-Cieślińska jest praktykującym dermatologiem. Zajmuje się leczeniem schorzeń skóry u dzieci i dorosłych w tym trądziku pospolitego i różowatego, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, wyprysku a także leczeniem schorzeń paznokci i włosów. Marta Hasse-Cieślińska od wielu lat zajmuje się dermatologią estetyczną i pielęgnacyjną, przeprowadza zabiegi przeciwstarzeniowe z zastosowaniem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego a także peelingi chemiczne, mezoterapię i zabiegi laserowe. Z powodzeniem prowadzi szkolenia z zakresu dermatologii, kosmetologii i pielęgnacji skóry między innymi dla kosmetologów i farmaceutów. W swoim dorobku ma współpracę z marką dermokosmetyczną Eucerin w charakterze eksperta marki.

Jest członkiem Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Opis filmu

Przegląd powierzchownych zakażeń grzybiczych z uwzględnieniem czynnika etiologii, charakterystyki klinicznej zmian, objawów klinicznych i aktualnych schematów terapeutycznych.

Problem powierzchownych zakażeń grzybiczych może dotyczyć 20-30% populacji. Ze względu na łatwość przenoszenia się infekcji może stanowić istotne zagrożenie epidemiologiczne.

Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv