Gimnastyka oddechowa. Ćwiczenia dla dzieci

Opublikowany: 01.07.2020 9:37

Prowadzący:

mgr Dorota Klatka

więcej o autorze »

Opis filmu:

  • Praktyczne ćwiczenia i wskazówki: jak dziecko powinno ćwiczyć, kiedy ćwiczyć, na co zwrócić uwagę (np. drożny nos)? Wskazówki dla rodziców i lekarzy.
  • Gimnastyka oddechowa jest niezbędna przy wielu chorobach...

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - mgr Dorota Klatka

Prowadzący

mgr Dorota Klatka

Ukończyła w 2000 roku AWF w Krakowie wydział fizjoterpii. Od zawsze związana z pulmunologią. Rok na stażu w Belgijskim Leuven na oddziale pulmunologicznym, szkolenia we Francji i Wielkiej Brytanii.Wykształciła kilka roczników fizjoterapeutow. Czynnie uczestniczy w grupie torakochirurgicznej tworząc wzorce postępowania fizjo przed i po operacjach. Kursy: terapii oddechowej simeox oraz nieinwazyjnej wentylacji PTChP, PNF, fizjoterpii w mukowiscydozie. Od lat współpracuję z towarzystwem idipatycznego włóknienia płuc. Do niedawna pracownik jednego z Warszawskich instytutów o profilu pulmunologicznym, obecnie prywatna klinika.

Opis filmu
  • Praktyczne ćwiczenia i wskazówki: jak dziecko powinno ćwiczyć, kiedy ćwiczyć, na co zwrócić uwagę (np. drożny nos)? Wskazówki dla rodziców i lekarzy.
  • Gimnastyka oddechowa jest niezbędna przy wielu chorobach oddechowych, także przy infekcjach, ale też jest ważną częścią profilaktyki.
  • Proste ćwiczenia możliwe są do wykonania przez każdego samodzielnie w domu. Wideo zawiera kilka przykładowych ćwiczeń z instrukcją, jak je prawidłowo wykonać. Dzieciom można proponować także ćwiczenia w formie zabawy.
  • Ważny element – oklepywanie. W wykładzie instrukcja prawidłowego oklepywania dzieci i niemowląt.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv