Alergie pokarmowe, skórne, pokrzywka

Opublikowany: 20.04.2018 31:29

Prowadzący:

prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna

więcej o autorze »

Opis filmu:

Praktyczne zasady postępowania w gabinecie lekarza rodzinnego u chorych z alergiami pokarmowymi oraz najczęstszymi alergiami skórnymi, czyli AZS i pokrzywką.

czytaj więcej »

Prowadzący wykład - prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna

Prowadzący

prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna

Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii i II Katedry Chorób Wewnętrznych Wydziału Lekarskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Lekarz, nauczyciel akademicki, naukowiec i menadżer zdrowia. Studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Prof. Kuna jest członkiem wielu międzynarodowych towarzystw naukowych i lekarskich, współpracownikiem redakcji medycznych i redaktorem czasopism naukowych (opublikował ponad 700 doniesień i prac naukowych).

Prace naukowe w zakresie alergologii, pulmonologii, chorób wewnętrznych i immunologii klinicznej. Należy do ekskluzywnego grona 100 najczęściej cytowanych na świecie polskich naukowców. Poza uczelnią zajmował stanowiska konsultanta wojewódzkiego w zakresie alergologii, chorób wewnętrznych, Wiceprezydenta Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Sekretarza i Prezydenta Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Naukowej Naukowej Fundacji Polpharmy. Za osiągnięcia w dziedzinie zarządzania w ochronie zdrowia otrzymał wiele wyróżnień w tym tytuł menadżera roku. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. N. Barlickiego, którym kieruje od wielu lat uznawany jest w ogólnopolskich rankingach za najlepszy szpital kliniczny w Polsce.

Opis filmu

Alergia dotyczy prawie płowy Polaków. W wykładzie m.in:

  • praktyczne zasady postępowania w gabinecie lekarza rodzinnego u chorych z alergiami pokarmowymi, AZS i pokrzywką,
  • różnice miedzy alergią a nietolerancję,
  • profilaktyka alergii pokarmowej - czy to możliwe?
  • diagnostyka,
  • schemat leczenia AZS i pokrzywki.
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Polpharma.tv Facebook Pomoc Polpharma.tv